Сторінка фізкультурно-оздоровчої роботи

Фізкультура в дитячому садку є важливим компонентом загального всебічного розвитку дитини. Головне наше завдання - це зміцнення та охорона здоров'я  дітей. Крім того, необхідно розвивати у дошкільнят такі якості як спритність, швидкість, а також формувати потрібні згодом вміння та навички у відповідності з індивідуальними особливостями кожної дитини.

Фізичне виховання в ДНЗ включає в себе весь арсенал можливих засобів для зміцнення здоров'я дитини:

- правильне харчування;

- прогулянки на свіжому повітрі;

- гігієна;

- загартування;

- активна рухова діяльність.

Активну рухову діяльність дітей забезпечуємо на протязі всього дня.  Окрім спеціально організованих занять, сюди входять:  фізкультхвилинки, що проводяться під час різноманітних занять;  рухливі ігри на прогулянці або в групі; оздоровча гімнастика.  За сприятливих погодних умов заняття з фізкультури проводимо на свіжому повітрі. Їх організація залежить від пори року, погоди, вікових та індивідуальних особливостей дітей. У теплу пору року заняття проводиться через 15-20 хвилин після початку прогулянки (рухова активність повинна починатися після адаптації організму до наявних погодних умов). У холодний період такі заняття доцільно проводити наприкінці прогулянки, щоб по закінченні діти швидко зайшли в приміщення.   Несприятливі погодні умови можуть негативно впливати на працездатність і загальний стан дітей, тому в спекотну погоду не пропонуємо малятам виконання складних рухів, зменшуємо кількість пробіжок. За умов високої вологості повітря добираємо вправи, які стимулюють активність дітей. Якщо надворі похмуро і хмарно, проводимо ігри та вправи, які викликають емоційний підйом дітей.